Harta e trageteve Greqi, Itali, Spanjë: linjat dhe çmimet

Kjo filloi si një hartë e trageteve të ishujve grekë, por ndërsa Ferryhopper rritet, harta jonë bëhet më e madhe! Tani mund të kërkoni për të gjitha itineraret e trageteve mesdhetare në hartë, duke përfshirë tragetet e Spanjës dhe Italisë.

Kërkoni hartën tonë interaktive të trageteve, gjeni të gjitha vendkalimet e disponueshme të trageteve dhe planifikoni udhëtimin tuaj në një drejtim, në kthim ose në ishull!

Gjeni lehtësisht të gjitha tragetet e ishujve grekë në hartë

Harta jonë e rrugëve të trageteve greke përfshin të gjitha destinacionet greke, rrugët midis Greqisë dhe Italisë, si dhe Greqisë dhe Turqisë.

Ju mund të kërkoni për tragetin tuaj në ishujt grekë, duke përfshirë lundrimet për në Cyclades, Ishujt Jon, Kretë, Dodekanez, Detin Egje të Veriut dhe më shumë rrugë tragetesh greke.

Nëse dëshironi të shkoni në një udhëtim me traget nga Pireu në Santorini dhe kthim, ose nëse dëshironi të eksploroni detin Jon, harta jonë e trageteve greke është shoqëruesi juaj numër një për të planifikuar udhëtimin tuaj.

Zgjidhni linjat e trageteve për në ishujt Kanarie dhe Balearik në hartë

Keni nevojë për ndihmë për të planifikuar udhëtimin tuaj me traget në Spanjë? Harta jonë e trageteve të Spanjës ka të gjitha informacionet që ju nevojiten! Përdoreni atë për të gjetur dhe krahasuar tragetet me Kanariet dhe Balearët dhe rezervoni bileta të lira tragetesh për udhëtimet tuaja në Spanjë, si dhe nga Spanja në Marok dhe më shumë.

Eksploroni hartën për të gjitha linjat e trageteve italiane

Kur zmadhoni Italinë në hartën e trageteve, mund të shihni të gjitha destinacionet italiane për të organizuar me lehtësi udhëtimin tuaj me traget në Itali.

Zgjidhni destinacionin tuaj të ardhshëm italian ose portin e nisjes dhe planifikoni itinerarin tuaj në Sardenjë, Siçili, Napoli, Amalfi dhe më shumë ishuj dhe qytete italiane. Gjithashtu, mund të përdorni hartën për të parë dhe rezervuar linjat e trageteve nga Italia në Greqi dhe kalimet e trageteve nga Italia në Kroaci dhe Shqipëri.

Greek ferry routes map by Ferryhopper showing connections between Mykonos, Santorini and Crete

Harta e trageteve në Detin Egje me itinerare në Ciklada dhe Kretë

Si të planifikoni udhëtimin tuaj me traget duke përdorur hartën interaktive të trageteve?

Planifikimi i udhëtimit tuaj me traget në Greqi dhe në më shumë vende është më i lehtë se kurrë me hartën e trageteve të Ferryhopper. Ndiqni 5 hapat më poshtë për të gjetur të gjitha linjat e trageteve me çmimet më të mira:

  1. Kërkoni destinacionin tuaj të ardhshëm në Greqi duke përdorur kutinë e kërkimit ose duke shfletuar hartën interaktive të trageteve.
  2. Shihni të gjitha lidhjet e disponueshme të trageteve nga/në destinacionin tuaj grek me informacione për çmimet më të ulëta të biletave në momentin e kërkimit.
  3. Zgjidhni deri në 5 destinacione/porte për të planifikuar itinerarin tuaj njëdrejtimëshe, të kthimit ose në ishull.
  4. Pasi të keni zgjedhur të paktën 2 destinacione/porte, butoni “Rezervo këtë udhëtim” do të shfaqet në pjesën e poshtme të kutisë së kërkimit.
  5. Butoni do t'ju çojë në faqen kryesore të Ferryhopper, ku mund të shtoni data, pasagjerë dhe më shumë detaje rreth udhëtimit tuaj në Greqi.

* për destinacionet në Spanjë, Itali dhe më shumë vende, thjesht ndiqni të njëjtat udhëzime.

Këshillë: sapo të keni rezervuar udhëtimin tuaj, mos harroni të shkarkoni aplikacionin celular Ferryhopper për të shijuar gjurmimin e trageteve drejtpërdrejt për itinerarin tuaj të tragetit ne Greqi në ditën e udhëtimit!